Sağlık Kurumları Yönetim Danışmanlığı

Sağlık Kurumları Yönetim Danışmanlığı

Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan sağlık kurumları, yönetimi disiplinlerarası çalışma alanıdır. Sağlık sistemleri hem dünya da hem ülkemizde yapılan reformların odak noktasında yer almaktadır. Kamu ve özel sektörde sağlık kuruluşları ciddi bir şekilde artış gösterirken, bu sistemlerin; önemi, karmaşık yapısı, yükselen sağlık hizmetleri maliyeti, kaynakların etkin ve verimli kullanımı profesyonel sağlık kurumu yöneticilerine de ihtiyacı ciddi oranda artırmıştır.

Sağlık kurumları yönetim danışmanlığı amacı; sağlık kurum ve kuruluşların yapılanması süresince ve yapının işletilmesi süresince en etkin danışmanlık hizmeti vererek verimi ve maliyeti en üst noktaya taşımaktır.

Dünyada ve Türkiye’de sağlık sektörünün en önemli ayırt edici özelliklerinden biri değişimdir. Global büyüklüğe sahip sektördeki olumlu ya da olumsuz değişimlere ilk reaksiyon gösteren ve süreci takip eden ise stratejik düşünen yöneticilerdir. Danisarak.com.tr ekibi olarak büyük yatırımların yapıldığı ve önemli alanlarında başında gelen sağlık sektöründeki yöneticiler ve yönetici olmayı hedefleyen kişiler için stratejik yönetim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Bu eğitimler ve danışmanlıklar kapsamında bireyler sağlık kurumları yönetimi alanında güncel, bilimsel ve başarı odaklı bilgileri edinerek sektörde yetkin ve etkin sağlık kurumu yönetici olmaktadır. Yenilikçi ve dijital teknolojiler aracılığıyla yeni versiyon uygulamaları hızlı şekilde sağlık alanında kullanıma girerek sağlık hizmeti sunumu ve finansmanı açısından pek çok değişiklik yaşanmaktadır. Danisarak.com.tr olarak verdiğimiz eğitim ve danışmanlıklar ile sağlık sektörü yöneticilerini bu değişikliklere hazırlamaktayız.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde sağlık sektöründe yaşanılan mevcut sorunlarla uğraşan klasik yöneticilere değil sektörün geleceğini şekillendirecek yeni nesil yöneticiler ve danışmanlar olarak tanımlayabileceğimiz liderlere ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık kurumları yönetimi, sağlığın yönetimine evrilerek sağlık kurumlarını yönetmek sınırlılığını aşarak sağlığı yönetmek yaklaşımıyla kullanım alanını genişletmiştir. Bu durum sağlık yönetiminde daha verimli ve daha yenilikçi çözüm önerileri geliştirebilecek ve sektörü yönlendirebilecek kavramsal, analitik ve teknik bilgi beceri ve yeteneğe sahip yöneticilere sağlık danışmanlarına duyulan ihtiyacı artırmıştır. Bu bağlamda sağlık yöneticiliği – sağlık danışmanlığı kariyer planlamasında gelecek vadeden meslekler arasında üst sıradadır.

Danisarak.com.tr'nin profesyonel ekibi sektördeki bu gerekliliğe yönelik programları ile sağlık alanındaki yöneticileri sektörün dinamiklerine göre eğitip, bilgilendirerek onları daima yenilikçi olma yönünden geliştiriyor.

Neler yapıyoruz;

  • Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan veya sağlık kurumlarında görev yapmayı amaçlayan yöneticilerin veya aday bireylerin sağlık yönetimi ve işletmeciliği alanında mesleki bilgilerini geliştirmek, verimliliklerini artırmak ve rasyonel kullanımını üst seviyeye çıkarmayı
  • Sağlık kurumları yönetimi alanında uzmanlaşma yönünde bireylerin yönetici kriterlerine sahip olma yetkinlikleri edinmesini geliştirmeyi hedefliyoruz.

Amacımız;

Sağlığın olumlu yönde gelişimini şekillendiren, sağlık kurumları yönetimi konusunda yeterli düzeye ulaşmış, gelişime açık, dünyadaki ve ülkemizdeki sağlık politikaları doğrultusunda şekil alan bilgili, aydın, etik kurallara bağlı sağlık kurumları yönetimi konusunda yeni nesil uzman yöneticiler kazandırmak ve bu ilkelerle sağlık işletmelerine danışmanlık hizmeti sağlamaktır.

Sizler de danisarak.com.tr'nin profesyonel ekibi tarafından hazırlanan ve sektörün gereklilikleri donatılmış eğitim ve danışmanlıklarımızdan yararlanarak bu alanda kendinizi geliştirebilir ve sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Eğitim ve danışmanlık süreci boyunca kendinizi sürekli yenileyebilecek bilgileri ve tecrübeleri edinerek sürekli değişim içinde bulunan sağlık sektörü içinde farkındalık yaratabilirsiniz. Eğitim ve danışmanlık

Sağlık Kurumları Yönetim Danışmanlığı ile ilgili hizmet ücreti için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Eğitim süreci hakkında bilgi almak için hemen videoyu izle!

Bize e-posta gönderin:

info@danisarak.com.tr

veya
Bizi telefon ile arayın:

+90 (533) 030 31 51